logo

reklam

AHMET PARLAK İLKOKULU

AHMET PARLAK İLKOKULU


Okul Müdürü Sayın; Ahmet ÇUKACI

  • Sizi tanıyabilir miyiz? ( Kısa Özgeçmiş) 1966 Yılında Yeşiltepe Cumhuriyet Mahallesinde dünyaya geldim. İlkokulu Şeker İlkokulunda, Orta okulu Sümer Orta okulunda, liseyi Turan Emeksiz lisesinde okudum. Ön lisans öğrenimimi Dicle Üniversitesi  Siirt Eğitim Yüksek okulunda  okudum .Anadolu Üniversitesi bünyesinde Matematik bölümü yan alanımla lisans tamamladım. Yozgat ve Malatya’nın bir çok okulunda görev yaptım.2006-2011yıllarında Bakanlıklar Arası Ortak Kültür Komisyonunca bir yıl TC. Libya-Trablus Büyükelçiliği ilköğretim okulunda, dört yıl TC. Riyad Büyükelçiliği Tebük Uluslararası Türk Okulunda görevlendirildim. Evliyim, eşim ev hanımı. Beş çocuğumuz var.
  • Okulunuzun tarihçesini söyler misiniz? Okulumuz ilk olarak 1961 yılında yapılan ve şuan eğitim öğretim yaptığımız okul bahçesinin içinde barakalarda Yeşiltepe Köyü İlkokulu olarak eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. 1967 yılına kadar bu barakalarda 5 yıllık İlkokul eğitim öğretim hizmetini sunan okulumuz,1967 yılında yapılan yeni bina ile birlikte güzel  Yeşiltepemiz de 5 yıllık eğitim-öğretim vermeye devam etmiştir Daha Sonra Hayırsever iş adamı  Ahmet Parlak  tarafından o yılların zor şartlarında yapılan bu tek katlı binanın üstüne bir kat çıkılarak ve çatısı yaptırılarak hizmete devam edilmiştir. Ahmet Parlak’ın katkılarından dolayı okulumuzun adı Yeşiltepe köyü ilkokulundan Ahmet Parlak ilkokulu olarak değiştirilmiştir. Daha sonra aynı okul bahçesine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 3 katlı ve17 derslikli bina ile beraber 2016-207 Öğretim yılında normal eğitime geçilmiş ve eğitim öğretime devam etmektedir.
  • Sizce, iyi bir Öğretmen nasıl olmalıdır? Bence Öğretmen: Öncelikle kendisi ile barışık, temel insanlık değerlerini özümsemiş, yeniliklere açık, empati kurabilen, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımı edinmeye çabalayan, milli ve manevi değerleri özümsemiş hayatla barışık rol modeldir.
  • Sizce, iyi bir Öğrenci nasıl olmalıdır? Soran ,sorgulayan, öğrenmekten zevk alan, toplumsal yaşama kurallarını kazanmış, gelişmeye ve değişime hazır, büyüklerine saygılı, küçüklerini seven, milli ve manevi değerlerimizi özümseyen iyi kalpli gelecektir.
  • Bu okulda, göreve başladığınızdan bugüne dek, neler yaptınız? Göreve başladığım ilk günden bu güne kadar okulumuzdaki eğitim ve öğretimin kalitesini artırmaya,fiziki ortamı imkanlar nisbetinde düzeltmeye, okulda sevgi ve saygıya dayanan birlik ve beraberlik ruhunu yerleştirmeye çalıştım.

OKULLA İLGİLİ DÜŞÜNCELER: ( Malatya’nın kenar bir mahallesinde bulunan bu şirin okulda başta okul müdürü Ahmet ÇUKACI Bey olmak üzere Müdür Yardımcıları Sayın Bünyamin BORAN ve Sayın Ramazan TETİK Bey okulu daha iyi bir seviyeye getirmek için canla başla çalışmaktalar. Öğretmen kadrosu gelince sanki büyük bir aile görüntüsü vermekteler. Okulda güzel bir kaynaşma ve harika bir uyum var. Yakında Malatya’nın sayılı ilkokulları arasına gireceğinden şüphe yok. Öğretmenim gazetesi olarak okul personelinin hepsine görevlerinde başarılar dileriz.  (ÖĞRETMENİM GAZETESİ)

Share
0 Kez Görüntülendi
#

SENDE YORUM YAZ