logo

reklam

BATTALGAZİ ANAOKULU

BATTALGAZİ ANAOKULU

 • Sizi tanıyabilir miyiz ?
 1. İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünden 2005 yılında mezun oldu, 2012 yılında İnönü üniversitesi okul öncesi öğretmenliği bölümünde yüksek lisans yaptı. Elazığ da Okulöncesi Öğretmeni olarak göreve başladı,2013 yılında Aşağıbağlar Anaokulunda kurucu müdür, Doğanşehir anaokulunda müdür yardımcısı olarak atandı.2015 yılında Battalgazi Anaokuluna  idareci olarak atandı. Halen bu görevi yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıyım.
 2. ) Okulunuzun tarihçesini söyler misiniz?
 3. Okulumuz Malatya ili Battalgazi ilçesi Meydanbaşı mahallesinde Mustafa, Abdullah, Çetin TECDELİOĞLU tarafından yaptırılmış olup 15/06/2006 tarihinde 40 öğrenci, 2 öğretmen ve 1 müdürle eğitim- öğretime açılmıştır.
 4. Sizce iyi bir öğretmen nasıl olmalıdır ?
 5. Her şeyden önce işi seven, hedefi olan, tutarlı olan, öğrencilerine her yönüyle destek ve rehber olan aynı zamanda davranışlarıyla topluma örnek olan kişilerdir.
 6. Sizce iyi bir öğrenci nasıl olmalıdır ?
 7. Öğrenmeye açık, düzenli, özgüvenli olan ayrıca öğretmenlerine ve büyüklerine saygılı olan, örf, adet ve geleneklerimize göre kendini yetiştiren, vatanına, milletine hayırlı biri olan kişilerdir.
 8. Bu okulda göreve başladıktan bugüne dek neler yaptınız?
 9. Aile katılımları ve eğitimler düzenleyerek çevre halkının okul öncesi eğitimin önemini fark etmelerini sağlamaya çalıştım. Fiziki olarak eğitim ortamlarını daha elverişli hale getirmeye çalıştım. Çocuklara dönük olarak etkinlikler düzenledik ve düzenlemeye de devam edeceğiz
 10. Okulunuzun almış olduğu başarı ve ödüller ?
 11. Değerler eğitimi projesinde ikincilik ödülümüz bulunmaktadır. Bunun haricinde okul olarak katılmış olduğumuz projeler bulunmaktadır.
 12. Öğretmen olmak isteyen gençlere ne gibi tavsiyeleriniz var?
 13. Öğretmen olmak isteyen gençlerimiz ilk önce; yapacakları bu işi sevip benimsemelerine ayrıca yenilikçi, idealist, zorluklara göğüs geren, hırslı, her zaman ilk günkü aşkla çalışmalarını tavsiye ederim.
 14. Eğitimde başarı ve kalitenin artırılması için neler yapılmalı?
 15. Eğitime ayrılan bütçenin genişletilip daha zengin ve kaliteli sınıflar ve donanımlar olmalıdır. Ayrıca öğretmenlimize dönük hizmet içi eğitimlerle kendilerini güncel tutmaları sağlanmalıdır. Okullar daima hedef olarak en iyi olmayı ilke edinmelidirler.
 16. Ailelere eğitimin önemi ve farkındalığını kazandırmak isterdim.
 17. Öğretmen olunmaz öğretmen doğulur sözüne katılıyor musunuz ?
 18. Evet bu söze kesinlikle katılıyorum.
 19. Tekrar dünyaya gelme imkanı olsaydı yine öğretmen olmak istermiydiniz?
 20. Hobileriniz?
 21. Spor, sinema, tiyatro, müzik, bilimsel makale ve araştırmalar okumak ilgi alanlarımdır.
 22. Öğrencilere ve Velilere bir mesajınız var mı?
 23. Öğrenci velilerimize; okumanın ve kendini yetiştirmenin önemini bilmelerini ayrıca çocuk yetişme konusunda dikkatli ve hassas olmalarını tavsiye ediyorum.

Öğrencilerimize ise; eğitim konusunda yılmadan, bıkmadan durmadan yollarına devam etmelerini tavsiye ediyorum.

Share
0 Kez Görüntülendi
#

SENDE YORUM YAZ