logo

reklam
02 Aralık 2013

Ünlü Ressam Yeni Bir Rekor Peşinde!

Ünlü Ressam Yeni Bir Rekor Peşinde!

Türkiye’de ve dünyada birçok okul, bina duvarına resim yapan ünlü ressam, kendi ürettiği boyalarla gönüllü olarak ülke genelinde 200’ü aşkın okulun duvarına resim çizen Dinletir, toplamda 181 bin metrekare duvara resim çizerek yeni bir dünya rekoru kırmayı hedefliyor.

Ressam Troloniye’nin 740 metrekarelik duvar resmi unvanını, tam 230 yıl sonra yine İtalya’nın Polermo kentindeki 27 katlı bir otelin duvarına yaptığı 2 bin 48 metrekarelik ‘Bir Avuç Cennet’ adlı eseriyle geride bırakan ressam Mustafa Dinletir, bu başarısı ile dünya rekorunu da ele geçirdi. Şimdiye kadar 178 plaket, 16 ödül sahibi olan ve 170 bin metrekarelik duvar resmiyle ikinci defa dünya rekorunu kırdığını ifade eden Dinletir, yeni bir rekor peşinde.

Kendi ürettiği boyalarla gönüllü olarak ülke genelinde 200’ü aşkın okulun duvarına resim çizen Dinletir, toplamda 181 bin metrekare duvara resim çizerek 3’üncü kez dünya rekoru kırmayı hedefliyor. Dinletir, 370 metrekare daha duvara resim çizerse kendi rekorunu bir kez daha kırmış olacak.

Kaynak: haber365.com
Share
0 Kez Görüntülendi
#

SENDE YORUM YAZ