logo

reklam
01 Aralık 2013

Okul öncesi din eğitimine talep fazla

Okul öncesi din eğitimine talep fazla

Çocuklara, diş fırçalamaktan, resim yapmaya, temizlik alışkanlıklarından, vücutlarındaki organları tanımaya kadar birçok şeyin öğretildiği kursta, aynı zamanda dualar, ilahiler ve dini bilgiler öğretiliyor. Bir eğitim sınıfı ve bir oyun odasının yer aldığı kurs, kreşleri aratmıyor.

Beş Kubbeli Camisi Müezzin Kayyımı Yasin Güngör, kursun, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı Kur’an Kursları Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi kapsamında açılan bir kurs olduğunu belirterek, “İzmir dahil Türkiye’de 10 pilot il bu proje için seçildi. Biz, burada 4-6 yaş arasındaki okul öncesi öğrencilere eğitim veriyoruz” dedi.

Güngör, kursun yasal mevzuata uygun olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıldığını ve “çocuk gelişimi” konusunda iki kadın öğretmenin görevlendirildiğini vurguladı.

Kurstaki öğretmenlerden Ayşegül Koç ise sabah ve öğle grubu olmak üzere iki grupta toplam 36 çocuğun kursa geldiğini kaydederek, “Daha çok buradaki bayan Kur’an kursuna gelenlerin çocukları öncelikli olmak üzere mahalledeki çocuklara eğitim verme gayreti içerisindeyiz” dedi.

Koç, ücretsiz olan kursa çok fazla talep geldiğini, bazı talepleri kontenjan ve yaş sınırı gerekçeleriyle geri çevirmek zorunda kaldıklarını dile getirerek, “4 yaşın altındakileri almıyoruz, Çocukları okula hazırlamayı amaçlıyoruz, bir taraftan da Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2013 yılı için hazırladığı plan çerçevesinde eğitim vermeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: haber7.com
Share
0 Kez Görüntülendi
#

SENDE YORUM YAZ